רקדניות

כל הילדות מגיל צעיר מאוד רוצות ללמוד ריקוד. חלקן מצטרפות לחוגי בלט, אחרות בוחרות בג'אז או בריקודי עם וריקודים סלונים. בכל תחום של החיים של מקום לרקדניות. העלייה מברית המועצות הביאה אתה את חוגי הריקודים הסלוניים. חוגי הבלט הכשירו רקדניות שהשתלבו בלהקות מפורסמות כמו בת שבע ואחרות.  בתי הספר למחול מכשירים את התלמידות להיות רקדניות בכל התחומים. נכון להיום משלבים רקדניות בכל אירוע כאטרקציה לאירוע וגם כל מחזמר שעולה על הבמה כולל רקדניות מקצועיות. זמרים רבים מלווים ברקדניות בעת המופע שלהם, ויש גם רקדניות שעוסקות בלימוד הריקוד לדורות הבאים.

 

מה קורה בעולם המחול הישראלי?

מדינת ישראל היא מדינה קטנה ויש בה רקדניות רבות. בהרבה אירועים כגון חתונות בר\ת מצווה יש כניסות מיוחדות לאירוע עם רקדניות מקצועיות. לאור מצוקה במקומות עבודה לרקדניות מקצועיות רבות פונות ללהקות בחוץ לארץ. כמו שזמרי אופרה ישראלים משתלבים בבתי אופרה ידועים בעולם כך גם רקדניות. הבלט הרוסי הוא חלומן של רקדניות רבות, ואכן לישראל יש ייצוג נאה בתחום למרות גודלה הזערורי והתמיכה הממשלתית הנמוכה.

כמו בעבר, גם היום, כמעט בכל מקום חוגים לריקודי עם וערבי הרקדה. המרקיד/ה מאתרים רקדניות כדי לקדם אותן להיות מקצועניות ולהכשיר אותן להיות מדריכות הרקדה. רקדניות שצמחו בחוגים לריקודי עם מוצאות עצמן בלהקה מקצועית שמופיעה באירועים גדולים כמו ביום העצמאות או בפסטיבל המחולות בכרמיאל. רקדניות רבות מייצגות את המדינה בלהקות המחול הייצוגיות של האוניברסיטאות הרשויות המקומיות או בתי הספר למחול.

בין המגמות בבתי הספר התיכוניים יש גם מגמת אמנות שמחולקת לקבוצות שונות כמו ציור, מוסיקה, מחול וגרפיקה. בכל המקצועות לומדים כל התלמידים יחד ואילו בשעות האמנות כל אחד הולך לכיתת המקצוע שלו. בסיום הלימודים נבחנים התלמידים במקצוע בו בחרו. בנוסף  רקדניות רבות בוחרות להופיע באירועים כמו בר/בת מצווה וחתונות. בנוסף יש גם רקדניות המופיעות במועדוני לילה.

רקדניות נוספות הן רקדניות הבטן. הן מופיעות באירועים פרטיים ומועדוני לילה. מרבים להזמין רקדנית בטן למסיבות רווקים. את מקצוע רקדניות הבטן אפשר ללמוד בבתי הספר למחול ובחוגים.

מעבר לאפשרות לעבוד בתור רקדנית מקצועית ברמה האמנותית, הספורטיבית או החינוכית, יש גם מקצועות נוספים שמפרנסים רקדניות. למשל, רקדניות סמויות הן רקדניות המגיעות לאירועים בלבוש אלגנטי ומשתלבות בין החוגגים. הן נראות כמו יתר האורחות אבל למעשה הן שולבו ע"י בעל השמחה כדי לרומם את רוחם.

מאמרים

053-9344694

דברו איתנו בווצאפ